Bibliyografyanın Hazırlanışı

"İş Ahlakı Bibliyografyası, iş ahlakı alanında üretilen makale, kitap, kitap bölümü, ansiklopedi, rapor, konferans bildirisi ve tezlerin listesini içermektedir. Sınıflandırma için ortalama olarak 70 anahtar kelime üzerinden arama yapılmıştır. Metinler, 10 veri tabanında “eser adı”, “eser türü”, “alan başlığı”, “konu”, “yazar adı”, “tarih” ve benzeri başlıklar altında yapılan aramalardan elde edilen verilere göre sınıflandırılmıştır.

Metinler, eser adı, tür, alan, konu, yazar, çevirmen, editör, katkı sunanlar, yayına hazırlayanlar, yayın yılı, dergi ismi, cilt ve sayı numarası ve sayfa sayısı bilgileri baz alınarak sınıflandırılmıştır.

Sınıflandırmanın ardından elde edilen bu detaylı liste İş Ahlakı Bibliyografyası veri tabanına aktarılarak kullanıcıların istifadesine sunulmuştur. Web sayfasında bulunan arama motoru sayesinde kullanıcılara anahtar kelime, başlık, alan, konu ve tarihe göre arama yapma ve farklı filtrelerle aramalarını özelleştirebilme imkânı sağlanmaktadır.

Veri tabanı, belirli aralıklarla güncellenerek araştırmacıların istedikleri bilgiye en güncel haliyle ulaşabilecekleri şekilde tasarlanmıştır."