Hakkında

Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği (İGİAD), iş ahlakı ve girişimcilik alanlarında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşudur. Girişimciliğin teşvik edilmesi ve iş ahlakının yaygınlaştırılması hususunda bilgilendirme, eğitim ve yayın faaliyetleriyle iş dünyasında ahlaki bir duyarlılık oluşturmayı amaçlayan İGİAD, yeni bir projesini daha araştırmacıların istifadesine sunuyor.


Bibliyografya, kitap makale, tez ve benzeri yayınları sistematik veya alfabetik bir şekilde düzenler. İş Ahlakı Bibliyografyası, iş ahlakı alanındaki yayınların belirli yazar, konu veya döneme göre sınıflandırılmasına imkân tanıyor. Veri tabanı, eser adı, yayın yılı, yazar adı, baskı kaydı, yayın yeri, yayınevi, sayfa sayısı, cilt ve baskı kaydı gibi künye bilgilerinin yanı sıra; eserin konusuna ilişkin anahtar kelimeleri içermesi ile zengin ve geniş bir kaynakça sunuyor.


Dünyanın en geniş iş ahlakı kaynakçasına sahip olan İş Ahlakı Bibliyografyası, son 20 yılda üretilen 9.000’den fazla makale, kitap, kitap bölümü, ansiklopedi, rapor, konferans bildirisi ve tezin künye bilgisini bir araya getiriyor. İş Ahlakı Bibliyografyası, arama ve erişim kolaylığı sağlayan bir veri tabanı ile araştırmacıların kullanımına sunuluyor.